Aktywna podróż poślubna w stylu post-apo

Coraz większa liczba par rezygnuje z klasycznego miesiąca miodowego w popularnych kurortach na rzecz nietypowych regionów świata, albo niezapomnianych tematycznych wypraw, wypełnionych niezapomnianymi przeżyciami, gdzie głównym daniem są suchary wojskowe, a nie syte posiłki. Z tego powodu nikogo już nie wprawiają w zdziwienie nowożeńcy szusujący na zboczach w Alpach, albo wspinający się po pionowych ścianach skalnych w Norwegii, czy na Południu.

Również pasjonaci survivalu odnajdą nieprzeciętne pomysły na zaskakujące wycieczki w ramach podróży poślubnej. Pewna część z nich może pochodzić wprost z nastroju cenionych pozycji literatury postapokaliptycznej, w których główną szansą na przetrwanie było zręczne stosowanie broni białej oraz krzesiwo umożliwiające rozniecenie ognia. Szukać inspiracji można się nie tylko w charakterystycznym klimacie, obecnym chociażby w „Bastionie” Stephana Kinga czy „Metrze 2033” Dmitriego Glukhovsky’ego, ale wręcz spróbować odtworzyć ścieżkę, którą podążały postacie z książki. Dobrze jednak mieć na uwadze, że przez wzgląd na charakterystykę gatunku, nie w każdym przypadku jest to możliwe.

Co trzeba mieć na uwadze, organizując wycieczkę w duchu postapo?

By wyprawa z survivalem w tle, zorganizowana po zawarciu małżeństwa, stała się sukcesem, należy pamiętać o kilku rzeczach. Taka wyprawa łączy się zazwyczaj z koniecznością pokonywania odległości na nogach, trzeba więc odpowiednio wcześnie zatroszczyć się o formę fizyczną. Konieczne jest także kupno wygodnego, ale pakownego plecaka, który zmieści potrzebne składowe wyposażenia. Taki jest chociażby Wisport Sparrow 30 lub First Tactical. Wśród najważniejszych rzeczy rynsztunku koniecznie powinny znaleźć się: multitoole oraz kamień do ostrzenia noży. Jeśli zaplanowano spakowanie broni, dobrze jest zabrać ze sobą także wycior oraz inne przybory do jej konserwacji.

Istotnym szczegółem wycieczki po ślubie czerpiącej ze świata beletrystyki postapokaliptycznej jest adekwatna odzież, która zapewni komfort oraz ochroni przed niesprzyjającymi czynnikami atmosferycznymi. Z tego względu warto zaopatrzyć się w funkcjonalne buty oraz lekką, ale trwałą kurtkę, a także bojówki ze sporą ilością miejsca do przechowywania. Decydując się na wyprawę w tereny pustynne, potrzebna może okazać się także chusta na twarz.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *