Atrakcje na urlopie

Wakacje dla wielu bywają jedyną możliwością do doznania trochę relaksu. Jedni wypoczywają leżąc nad basenem czy morzem, inni wolą chodzić po górach czy łąkach. Jednak niektórzy pragną, nieco więcej emocji. Dla tego typu ludzi stworzono wszelakie rozrywki, jakie z łatwością zwiększą ilość adrenaliny we krwi.

Pierwszą z takich jest tyrolka „Jebel Jais Flight”o rozpiętości ponad 1,5 km. Wielu osobom może kojarzyć takowe rozrywki z zabawami dla dzieci w parkach linowych albo na placach zabawach, lecz to należy do całkowicie odmiennej kategorii. Zjeżdżający na tyrolce może osiągnąć prędkość nawet sto sześćdziesiąt km na godzinę, co nie jednego wzbudziłoby szybkie tętno. Gdy złączy się to z przepięknymi widokami, ujawnia nam się jedyne w swoim rodzaju przeżycie.

Niemniej „Jebel Jais Flight” to nie ostatnia rozrywka, jaka może zwiększyć nam tętno. Przejażdżki po wulkanie również świetnie się do tego nadadzą. Chociaż może się wydawać, iż to bardzo ryzykowna rozrywka, to w miejscach typu Cerro Negro nieopodal miasteczka Leon, jest to właściwie w zupełności pozbawione ryzyka. Cała rozrywka opiera się na przejażdżce po stoku wulkanu, jaki pokryty został drobniutkimi skałkami i popiołem. Możemy tego dokonać na siedząco lub na stojąco. Ta druga metoda przypomina trochę jazdę na snowboardzie, tylko że pozbawione białego puchu.

Oczywiście, co poniektórzy mają prawo preferować bardziej cywilizowane rozrywki. Dla tego typu ludzi także coś znajdziemy. Pierwszą z ofert jest spacerowanie na krawędzi wieży CN w Toronto. Może się to na początku wydawać całkiem łatwą zabawą w porównaniu do wcześniejszych rozrywek, lecz to jedynie pierwsze wrażenie. Nawet nie posiadając lęku wysokości bez trudu dostać ciarek łażąc na samej graniczy platformy podwieszonej więcej niż 356 m nad glebą. I to bez żadnej barierki! Wyłącznym kołem ratunkowym jest lina podpięta do naszego specjalnego ubrania. Pozwala ona częściowo wisieć nad przepaścią, podtrzymując się platformy jedynie stopami.

Jak więc można zobaczyć rozrywek z nutą wrażeń istnieje wiele i aż trudno byłoby je wszystkie określić. W związku z tym warto odkrywać je na własną rękę. Dzięki temu możemy nieco urozmaicić nasze wyjazdy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *