Chwila oddechu na świeżym powietrzu

Parki miejskie to istna ostoja wytchnienia w mieście. Daje możliwość odetchnąć od ciągłego zgiełku i biegu. Większość to parki wiąże tylko z roślinnością. Krzewy, trawy, drzewka, to wszystko tworzy obraz parków. Mimo to flora to nie wszystko. Ławki, ścieżki, mała architektura to również jest częścią parków. Niemniej jednak jak to aranżować? Jak o to zadbać? Zobaczmy!

Zacznijmy od zewnątrz. Choć nie jest to w Polsce aż tak często używane, jak w zachodniej kulturze, to pewne części parków otoczone są przez mury, czy murki. Te często wyłożone są klinkierem, co nada eleganckiego charakteru otoczeniu. Jednak jakoś trzeba to wykończyć! Do tego zadania cudownie przyda się fuga grafitowa, która uzupełni powierzchnie pomiędzy klinkierem.

Dobrze, spójrzmy teraz w głąb skweru. Co takiego od razu rzuca się w oczy? Zieleń miejska, przeważnie trawy. Choć wiele osób umie o nią zadbać, to równie dużo nie ma pojęcia, iż o narzędzia np. kosiarkę, również powinno się zadbać! Do tego zadania cudownie nada się kompresor dwutłokowy 50l, jaki dopomoże nam oczyścić maszynę. Przecież nierozważnie byłoby, jeśli nieścinana roślinność zasłoni nam drogę do ławek czy altan.

W końcu te, wszelako z pewnością skromniej liczne niż krzaki, stanowią główny punkt życia skweru. To na nich przesiadujemy oraz odpoczywamy, toteż ich przemyślana aranżacja powinna być kluczowa. Powinno się zatroszczyć się o to, żeby altany i ławki były pomalowane na jasne i ciepłe barwy, ażeby nadać całości przyjaznego klimatu.

Do tego zadania cudownie nada się kompresor bezolejowy cichy. Acz do jego obsługi potrzebne są pewne umiejętności, to korzystanie z niego oraz specjalistycznego pistoletu do farbek umożliwi nam przyoszczędzić na farbie, a do tego da możliwość uzyskania perfekcyjnej i równej nawierzchni farby. Niemniej jednak farba, to nie ostatnia rzecz, przy której może wesprzeć kompresor Stanley dwutłokowy 24l.

Jedną z nich jest impregnat koloryzujący do kostki brukowej, jaki można nałożyć z jego oraz adekwatnego narzędzia wsparciem. Jednak nałożenie farby i impregnatu to nie wszystko. Kompresor może też wesprzeć przy błyskawicznym czyszczeniu nawierzchni, takich jak np. ścieżka. Zwłaszcza w ogrodach miejskich winno się to okazać pożyteczne, gdzie znaleźć ich można wiele.

Nie ma się z resztą po co dziwić. Są jednym z najbardziej istotnych elementów ogrodów miejskich, umożliwiając na błogie i łatwe spacery po równym terenie. Zatem warto ścieżki wyznaczać tam, w których ludzie ich potrzebują. Dobrym sposobem jest wstrzymanie się z wybrukowywaniem tras do momentu aż ludzie samodzielnie je wytyczą, a dopiero później nanieść na nie impregnat i bruk.

Jak więc widać planów na aranżacji parków jest bez liku, a te to jedynie niewielki ułamek pomysłów. Wskazane jest poszukać inspiracji, by później zbudować wyjątkowe ogrody miejskie, dokąd będzie się mieć ochotę przyjść odetchnąć. Sprawdź nasze kompresory.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *