Postanowienia sportowe i jak trudno ich dotrzymać

Każdy posiadacz zwierzaka zdaje sobie sprawę, że nie jest to tylko frajda lecz także obowiązki. Da się to odczuć szczególnie kiedy musimy wstać wcześnie w zimny lub deszczowy poranek i wyjść z własnym pupilem na dwór.

W takich chwilach raczej nie doceniamy zalet tego, że coś przymusza nas do aktywności fizycznej – a powinniśmy! Homo sapiens jako gatunek potrzebuje określonej ilości aktywności fizycznej żeby pozostać zdrowym – odnosi się to zarówno do formy ciała jak i psychicznej. Zwyczajny spacer z pupilem trzy razy dziennie pozwala na spełnienie chociaż odrobiny tych potrzeb. A to jedynie najprostszy rodzaj aktywności. Nasz pies może nam towarzyszyć podczas biegania czy jeżdżenia na rowerze. Jest to dobre zarówno dla nas jak i dla niego – generalnie psy wymagają wysiłku bardziej nawet niż my.

Uprawianie sportu z psem ma też pewną nie widoczną od razu zaletę – jest ,,protezą” silnej woli. ileż to razy przyrzekaliśmy sobie, że weźmiemy się za sport. A w ilu przypadkach daliśmy radę pozostać przy tym postanowieniu i regularnie ćwiczyć? Wstyd się przyznać. Jasne, że każdy czasem ma lenia, lecz nie jest to wytłumaczenie dla futrzastego stworzenia podskakującego radośnie koło drzwi. Jakim człowiekiem musielibyśmy być żeby mu odmówić? Więc mimo braku chęci założymy obuwie na nogi i wyjdziemy z domu. A po powrocie będziemy czuć satysfakcję, że znowu przezwyciężyliśmy siebie i uszczęśliwiliśmy swojego najlepszego towarzysza.

Naturalnie trzeba mieć na uwadze, że chociaż wszystkie posiadają wielkie serca, to jednak psy są bardzo różne. Rasy stworzone do długich jak Husky lub Samojed będą pędzić dalej, długo po tym gdy kondycja ich człowieka przepadnie w oddali. Ba, dadzą radę holować rower kiedy nie będziemy dawać rady. Natomiast z Yorkiem lub niskopiennym kundelkiem trzeba postępować ostrożniej. Ciągle jednak nasz czworonóg z pewnością będzie szczęśliwy z tego, że mógł solidnie się wyhasać.

Reasumując, ruch w postaci – biegania, kolarstwa czy nawet zwykłe dłuższe spacery w towarzystwie naszego psim przyjacielem to recepta na dobrą formę i świetny nastrój tak samo dla nas i dla niego.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *