Koszmar sportowca: poważna kontuzja tuż przed własnym ślubem

Niedługo twój ślub, ale nie masz zamiaru zrezygnować z treningów – w końcu są bardzo ważną częścią twojego życia. Niestety, któregoś dnia doznajesz poważnej kontuzji, która mocno utrudnia ci życie. Co teraz? Na szczęście nie ma potrzeby odwoływania ślubu. W XXI wieku leczenie bólu to nie problem.

Po pierwsze bezzwłocznie odwiedź swojego lekarza rodzinnego, który przypuszczalnie zleci ci rehabilitację. Już tylko rehabilitacja powinna odnieść skutek, ale przypuszczalnie trzeba będzie wdrożyć leczenie bólu inną metodą. Metoda leczenia będzie zależeć od rodzaju urazu – pewne urazy nie wymagają specjalistycznego działania, np. przy lekko skręconej kostce trzeba tylko odpoczywać. Jeśli kontuzja jest poważniejsza i daje ci się we znaki na przykład ból barku lub ból biodra i uniemożliwia ci to zwyczajne funkcjonowanie (a co dopiero mówić o tańcach na własnym ślubie), to zdecydowanie warto poszukać centrum leczenia bólu. To profesjonalne przychodnie, które za zadanie mają przywrócić radość z życia osobom cierpiącym z powodu bólu.

Zależnie od charakteru twojej kontuzji zalecą ci właściwe leczenie. Może być to na przykład popularna akupunktura (tak, to naprawdę działa!), lecz to nie jedyna opcja. Kriolezja polega na zamrożeniu nerwu, przez co przestaje się odczuwać ból. Termolezja natomiast to metoda wykorzystująca ciepło wytwarzane przez fale radiowe. Terapię zawsze ustala się z osobna – żeby uzyskać perfekcyjny wynik. Klinika leczenia bólu na początku wykona niezbędne badania, a dopiero wtedy zaproponuje odpowiedni sposób leczenia.

Niczym się więc nie martw – nawet jeżeli wielki dzień na horyzoncie, a ciebie męczy ból kręgosłupa. Leczenie jest możliwe i umożliwi ci przetrwać twoje wesele z lekkością i uśmiechem. No, chyba że za bardzo zaszalejesz – lecz w takim przypadku możesz mieć pretensje jedynie do siebie ;).

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *