Sposób na zdrowie: odpoczynek po pracy w ogródku

Praca

Mnóstwo osób spośród nas chce zostać jak najbardziej efektywnymi pracownikami i dlatego tak szczególny jest dla nich poziom skuteczności. Takie podejście konsekwentnie grozi przepracowaniem, które powoduje rezultat przeciwny do zaplanowanego: nie jesteśmy już wydajni, stajemy się zmęczeni i coraz gorzej realizujemy swoje zadania. Co zrobić, by ustrzec się takiej sytuacji?

Po pierwsze warto zadbać o regularny relaks, na przykład w pobliskim ogrodzie. Dobrze jest w weekend oddalić się od komputera i posiedzieć przy stole ogrodowym z bliskimi, by mieć chwilę spokoju. Podczas dnia za to można zapewnić sobie niedługi odpoczynek, wychodząc na dwór i kładąc na moment w leżaku ogrodowym, lub wyjść na niedługi spacer do ogrodu. Nie trzeba dużo, by przywrócić sobie pełną efektywność.

Nikt nie może przecież dawać z siebie wszystkiego non stop. W jakieś chwili pojawiają się oznaki wypalenia: nie potrafimy się skupić, zaczynamy popełniać błędy, mamy wolniejszy czas odpowiedzi. W efekcie na tę samą pracę musimy przeznaczać coraz więcej czasu, a w dodatku jej jakość w dużej mierze zostaje obniżona. Ciężka praca bez przerw może źle wpłynąć nie tylko na nasze wyniki w pracy, ale i na nasze zdrowie. Deficyt wytchnienia wywołuje brak energii lub podenerwowanie, stany zapalne, problemy z ciśnieniem, podwyższa ryzyko zawału serca – a to i tak nie wszystkie skutki, które wynikają z uporczywego zmęczenia.

Bardzo istotne jest, by nie zapominać o wytchnieniu nie tylko na wakacjach. Znakomitym pomysłem na zachowanie świeżości mózgu mogą być częste odwiedziny w ogrodzie (lub co najmniej na balkonie). W miesięcznym grafiku zadań należałoby uwzględnić przebywanie na dworze, zadziała to dobrze na naszą efektywność oraz zdrowie.

Miejsce odpoczynku warto wyposażyć w komfortowe meble ogrodowe. Dzięki nim będziemy mogli odprężać się nie tylko aktywnie, plewiąc chwasty, ale i na przykład oddając się lekturze na leżakach ogrodowych. Aby zadbać o długotrwały komfort, można nabyć meble z technorattanu. Ten nowoczesny półprodukt ma wszelkie walory naturalnych włókien rattanowych, ale jest dużo od niego wytrzymalszy i bardziej niepodatny na niekorzystną pogodę. Nie potrzebujemy toteż denerwować się chowaniem mebli ogrodowych do altanki podczas ulewy. Stoły ogrodowe będą mogły stać na dworze niezależnie od sezonu, a na początku sezonu wystarczy tylko wytrzeć je wilgotną szmatką.

Stoły w ogrodzie

Dobrze urządzony ogród to frajda nie tylko dla nas samych, ale również dla naszych zwierzaków.

Jeśli zależy nam na maksymalnym komforcie i chcemy mieć gwarancję, że nasz relaks będzie bez wątpienia dobry, warto również zainwestować w parasole ogrodowe. Spędzenie czasu w upalnym słońcu zapewne nie okaże się błogim relaksem, a raczej męczarnią i także może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Stąd tak istotne jest, by pomyśleć o ochronie przed mocnym promieniowaniem, stawiając parasole ogrodowe w takim miejscu, by zasłaniały jak największą przestrzeń.

Kompletne zestawy mebli ogrodowych są w stanie stanowić wysoki wydatek, ale niekoniecznie będzie to gigantyczny szkopuł. O zakupie warto pomyśleć przed nadejściem zimy i zaczekać na wyprzedaż mebli ogrodowych. Na skutek tego nie narazimy się na zbyt duży nakład pieniężny, a jeśli wybierzemy meble z technorattanu, nie będziemy mieć kłopotów z ich przechowywaniem. Bezproblemowo poczekają na lato, gdy będziemy mogli oddawać się wypoczynkowi na leżakach ogrodowych i zbierać siły przed powróceniem do pracy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *