Sportowcy na emeryturze. Czym się zajmują i skąd biorą fundusze?

Zawód sportowca to bardzo wymagająca praca. Z jednej strony, zarabianie na tym co się kocha, jest fenomenalną sprawą. Z drugiej strony wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Wielogodzinne treningi, restrykcyjna dieta, rozłąka z bliskimi i często brak czasu dla siebie, bywają naprawdę trudne. Co więcej wielu sportowców kończy karierę zawodową przed ukończeniem 40 lat. I co dalej? Czym zajmują się zawodowcy na emeryturze? Jak radzą sobie finansowo?

Z różnych źródeł wiadomo, że zarobki czołowych sportowców są wysokie. Dzięki temu mogą pozwolić sobie na zakup ekskluzywnych domów czy samochodów. Biorąc jednak pod uwagę, że ich kariera kończy się dość wcześnie, muszą myśleć o przyszłości. W związku z tym wielu z nich zawczasu ją zabezpiecza, na przykład przez inwestowanie w nieruchomości. Co odważniejsi otwierają własne firmy, z reguły związane z ich pasją, czyli sportem.

Z drugiej strony, myśląc o przyszłości, nie myślą tylko o sobie. To zadziwiające, jak wielu sportowców jest altruistami. Znając zalety i wady, jakie niesie ze sobą uprawianie sportu, wielu z nich wspiera dzieci i młodzież. Otwierane przez nich akademie i szkółki to dla wielu młodych ludzi nadzieja na dobrą przyszłość. Środki jakie zdobywają między innymi przez inwestowanie w obligacje, pozwalają im spokojnie zająć się tym, co przynosi im radość. Satysfakcja z wykształcenia nowego mistrza jest warta każdego wysiłku.

Każdy sportowiec z własnego doświadczenia wie jak ważne jest zdrowie. Każda kontuzja czy choroba potrafi w nieoczekiwany sposób zakończyć karierę i rzutować na resztę życia. Dlatego tak chętnie wspierają szpitale oraz fundacje, które pomagają chorym. Gwiazdy sportu, na przykład zawodnicy NBA, obok inwestycji w złoto, często inwestują w firmy zajmujące się produkcją zdrowej żywności. Chcąc zaszczepić w społeczeństwie zdrowe nawyki, sami dają przykład.

Każda dyscyplina sportowa to ludzie i to oni nadają jej wyraz. Emocje, jakich dostarczają nam sportowcy w czasie swojej kariery, to tylko jeden z ich walorów. Ich charakter, działalność pozasportowa czy poglądy mogą być inspiracją, a nawet przyczynkiem do rozpoczęcia przygody z danym sportem. Warto ich lepiej poznać.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *