Sport – popularny temat amerykańskich filmów

sportowe filmySport to modny temat, jaki również jest wykorzystywany przez twórców scenariuszy filmowych, jak również autorów bestsellerów. Zapewnia bowiem duże terytorium do popisu. Z reguły takowe produkcje traktują o przezwyciężaniu zawiłości losu oraz końcowym zwycięstwie – jeśli choćby i nie rzeczywistym zdobyciu medalu, to przynajmniej zwycięstwie moralnym. Dzisiaj niewielkie zestawienie najciekawszych tytułów powiązanych z tymże problemem.

Moje prymarne wspomnienie, jeśli chodzi o filmy związane ze sportem, to produkcja pod tytułem „Cool Runnings”, będąca opartą na faktach historią ekipy bobslejowej pochodzącej z Jamajki. Pierwszorzędny temat dla amerykańskiego filmu – ostatecznie twórcy z tego kraju kochają opowieści o schemacie – jakiś człowiek versus cały glob. W tym przypadku to nie pojedyncza osoba, a cały zespół. Niemniej jednak schemat taki sam jak we wszystkich przypadkach. I Jamajczycy – mimo że nie wygrali, zasłużyli na szacunek całego świata. Tak mi się przynajmniej wydaje. Film pochodzi z 1993 roku, toteż mogę już coś przekręcać 🙂 Przy okazji – mimo że wszystko brzmi nieco kiczowato – to dosyć sympatyczna produkcja.

SisterBrakuje mi wszakże szerszej ilości filmów oraz seriali powiązanych ze sportami zimowymi. A przynajmniej ja takich nie znam zbyt wiele. Narty to jednak moja pasja, czytuje mnóstwo stron na ich temat, skutkiem tego żałuję, iż ów temat nie wydaje się jakoś niesłychanie nośny. Skądinąd, nader mnie cieszy, iż sezon zimowy jest już bliżej niż dalej. Rzecz jasna istnieją miejsca, w których istnieje możliwość, żeby pozjeżdżać w ciepłe miesiące, jednakże ogólnie rzecz biorąc – to już nie to samo. Narty kojarzą się z chłodem. Żadne starania przechytrzenia systemu w opisywanym obszarze do mnie nie trafiają. Zimą wszelako nie zawsze pojawia się śnieg – powiecie. W rzeczy samej, lecz w zasadzie w dwudziestym pierwszym stuleciu ten naturalny nie wydaje się już niezbędny. We Włoszech czy Austrii większa część nartostrad jest sztucznie naśnieżanych. Zaś jeśli pragniemy pojeździć w rejonie Polski czy też Czechach lub Słowacji, na ratunek nadciągają kamerki na stokach. Mamy możliwość sobie wejść na stronę internetową, gdzie takie się mieszczą oraz podpatrywać, jak przedstawiają się tam warunki śniegowe. Wskazane jest używać tego typu wynalazków. Mnóstwo stron przedstawia też bieżące warunki pogodowe. Warto dodatkowo czytywać serwisy informacyjne dotyczące nart.

Wracając do filmów na temat sportu, moim ulubionym wydaje się Coach Carter. Przypuszczalnie dlatego, iż niezależnie od nart lubię basket, lecz szczególnie przez wzgląd na powalającą rolę Samuela L. Jacksona. Jeżeli nie oglądaliście, najwyższy czas uzupełnić braki.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *