Sporty motorowe

sporty motoroweNiniejsza strona do tej pory w dużej mierze traktowała o sportach, że tak powiem, tradycyjnych (czyli związanych z ruchem i zdrowiem), więc dziś dowartościuję sporty motorowe. A jest ich kilka i również potrafią dostarczyć sporych emocji.

Czym są sporty motorowe? Jest to współzawodnictwo obejmujące poruszanie się wszelkiego rodzaju pojazdami lądowymi napędzanymi silnikami – spalinowymi, ale też rakietowymi czy odrzutowymi. Jednym z moich ulubionych jest popularny żużel. Ogromne emocje, zwroty akcji, możliwość rywalizacji zarówno zespołowej, jak i indywidualnej. No i ten charakterystyczny zapach! Jeśli nigdy nie byliście na meczu/konkursie żużlowym, koniecznie trzeba to nadrobić.

Oczywiście wśród sportów motorowych największą popularnością cieszą się na świecie sporty samochodowe. Rywalizacje przybierają różne formy i można je podzielić, najogólniej, na dwa różne typy – wyścigi samochodowe i rajdy samochodowe. Oba ta te rodzaje mają swoich zwolenników i naprawdę spore grupy fanów.

wyścigi

Są oczywiście osoby twierdzące, że sporty motorowe to nuda. Często jeździ się po prostu w kółko i rzadko kiedy dochodzi do spektakularnych zwrotów akcji. Rozumiem ten punkt widzenia, ale się z nim nie zgadzam. Wyścigi samochodów mogą dostarczyć naprawdę sporych emocji.

Podziwiam też mechaników zajmujących się konserwowaniem i naprawianiem takich aut czy motocykli. Nie tylko wymaga to od nich ogromnej wiedzy, ale również jaka ciąży na nich odpowiedzialność! Niedokręcenie jednej śrubki czy pomyłka w fachu może mieć tu przecież bardzo poważne konsekwencje. Nie tylko dla wyniku zawodnika, ale także dla jego zdrowia i życia.

Dajcie znać, co myślicie na temat sportów motorowych. Czy to fascynująca dyscyplina? Czy może Waszym zdaniem to nie jest prawdziwy sport? 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *