Sport 7 dni w tygodniu

Nie ulega wątpliwości, ze sport to zdrowie. Dzięki niemu jesteśmy w stanie pozostać w dobrej kondycji przez długie lata. Dzięki temu też jesteśmy sprawniejsi na co dzień, nie mamy większego problemu z wejściem po schodach kilku pięter czy też z podbiegnięciem do tramwaju czy autobusu.

Natomiast nawet z ćwiczeniami, tak jak z wieloma innymi rzeczami, trzeba znać umiar. Nie możemy bowiem ćwiczyć każdego dnia, z tego możemy mieć tylko więcej problemów niż pożytku. Oczywiście należy dbać o kondycję, ale wszystko trzeba robić z głową. Nie możemy dać się zwariować, chociaż niektórzy sportowcy rzeczywiście wyglądają jakby już mieszkali na siłowni.

Musimy pamiętać, że nasz organizm potrzebuje odpoczynku i przerwy od ćwiczeń. Jest to czas w którym nasze ciało się regeneruje. Tylko dzięki temu, że będziemy szanować nasze ciało będziemy osiągać najlepsze efekty. Jeżeli będziemy dbali o swoje ciało to na pewno unikniemy też wszelkich kontuzji, które często pojawiają się po przetrenowaniu. Lepiej więc dać sobie czas na odpoczynek i bez żadnych przeszkód osiągać swoje sportowe cele.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *