Jak jazda konna pomaga w leczeniu wielu schorzeń?

Jazda na koniu to fantastyczny sport. Mogą go uskuteczniać zarówno małoletni, jak też osoby dorosłe. Kontakt ze zwierzęciem może sprawić dużą frajdę, a w połączeniu z aktywnością fizyczną korzystnie oddziaływać na zdrowie. Stąd też taka terapia polecana jest przez specjalistów.

Niestandardowa metoda terapeutyczna

W ostatnich latach znacznie wzrosło zapotrzebowanie na świadczenia typu psycholog Wrocław prywatnie. Lekarze tej dyscypliny stosują szereg sprawdzonych metod leczenia. Dostosowuje się je adekwatnie do schorzeń, z jakimi walczy dana osoba. Jedną z form kuracji psychoruchowej jest hipoterapia, będąca terapią z udziałem koni. Mogą z niej korzystać małoletni i osoby dorosłe z szeroką grupą problemów, w tym osoby autystyczne.

Pozytywy płynące z hipoterapii

W konkretnych sytuacjach psycholog dziecięcy Wrocław zaleca swoim pacjentom hipoterapię. Dobrze oddziałuje ona zarówno na sprawność fizyczną, jak również duchową. Co więcej, dla szeregu chorych już samo przebywanie ze zwierzęciem bywa źródłem wielkiego szczęścia. Terapia z koniem pomaga poprawić sprawność. Często pożądane rezultaty można uzyskać przy pracy z innymi specjalistami, wśród których może być dietetyk kliniczny Wrocław. Taka terapia pomaga w utrzymaniu poprawnej pozycji ciała i obniżaniu silnego spięcia mięśniowego. Praca z koniem usprawnia ogólną sprawność chorego i zdolności czucia. Uczy skupienia uwagi i pobudza bodźce zmysłowe. Często kontakt z koniem bywa pomocna w wzmacnianiu pewności siebie.

W czym pomaga jazda konna?

Lista schorzeń, w których neuropsycholog Wrocław może polecić hipoterapię, jest obszerna. Rehabilitację z wykorzystaniem koni nierzadko poleca się maluchom cierpiącym na zespół Downa, a także ludziom po amputacjach. Praca z koniem zapewnia również pożądane efekty w przypadku terapii z maluchami z autyzmem. Eksperci takich dziedzin, jak neuropsychologia Wrocław cenią sobie hipoterapię także dlatego, że wspiera w relaksacji spiętych partii mięśniowych. Dlatego wdraża się ją m.in. u chorych z porażeniem mózgowym oraz schorzeniami układu nerwowego. Hipoterapia sprzyja również leczeniu rozmaitych wad postawy i łagodzeniu zaburzeń nerwicowych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *