Rowerem po górach – gdzie najlepiej?

Zieleniec to wioska (a w istocie część Dusznik-Zdroju) znajdująca się na Dolnym Śląsku, u stóp Gór Orlickich. Jest popularna szczególnie jako przybytek sportów zimowych. Niemniej jednak z racji położenia idealnie nadaje się też dla osób, jakie wolą spacery górskie lub wypoczynek pośród przyrody. Od jakiegoś czasu jest dodatkowo częścią szlaku kolarskiego, na jakim szkoli się polska kadra. Jeśli jesteś fanem kolarstwa to perfekcyjne miejsce dla Ciebie.

Wyprawa do tegoż pięknego zakątka Polski z bicyklem to kapitalna sposobność do treningu. Tras istnieje wiele i są dostosowane do wszelkiego etapu zaawansowania. Sława, którą za pomocą narciarstwa zyskał Zieleniec, spowodowała iż o wolne pokoje nietrudno. Szczególnie kolarze górscy będą ukontentowani. Noclegi, jakie zapewnia Zieleniec przy stoku, to znakomita lokalizacja do doskonalenia jazdy na rowerze górskim. Liczne drogi i zjazdy bez wątpienia pomogą zaprawić się do najcięższych zjazdów.

Okolice Zieleńca to również świetne położenie dla miłośników jazdy na „szosówkach”. Mnogość kilometrów czarujących dróg utwardzonych, rokrocznie czaruje tłumy rowerzystów. Treningi odbywała w tym miejscu nawet Maja Włoszczowska, w takim razie wybór szos usatysfakcjonuje nawet najbardziej kapryśne osoby. Zaś po ciężkim wysiłku – hotel SKI i SPA. Zieleniec skupia dużo miejsc, w których wolno ulec miłemu „nicnierobieniu” i odprężyć się.

Swoje miejsce znajdą tu też tacy, którzy praktykują kolarstwo, jednakże nie całkiem profesjonalnie. Apartament w Zieleńcu świetnie pasuje na uroczy, a równocześnie pełen energii wypad. Nartorama, wieże widokowe oraz przeróżne szkółki rowerowe zapewnią atrakcje całym rodzinom. Wskazane jest wspomnieć, iż bliziutko stąd do granicy. Zatem za dnia zwiedzanie, zaś wieczorową porą smaczny Zieleniec. Restauracja z aromatycznymi miejscowymi daniami będzie doskonałym podsumowaniem dnia.

pokoje w Zieleńcu

Góry to kapitalne miejsce do wypadu o każdej porze roku – pełne cudownych pejzaży i przeróżnych atrakcji, czytaj więcej https://www.szarotka.eu/blog/post/poznaj-kotline-klodzka-ciekawostki. A do tego wartościowe dla stanu zdrowia. Jeśli uwielbiasz jazdę na rowerze, ale jeszcze nie dojechałeś do Zieleńca – koniecznie się tam wybierz.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *