Wybierasz się na stok? Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Do zimowej pory wprawdzie wciąż parę miesięcy, jednak zamierzając wyjechać w tym terminie praktykować narciarstwo, dobrze pomyśleć o tym zawczasu. Zaaranżowanie wyjazdu to nie jedynie wybór odpowiedniego ośrodka, lecz także skompletowanie odzieży. Profesjonalni narciarze na pewno wiedzą jak się ubrać na określony stok.

Nowicjuszom jazdy na nartach przyda się nieco porad. Początkowe na co należy zwrócić uwagę to stok. Długoletni hobbyści pewnie mają swoje ulubione góry. Co więcej z uwagi na doświadczenie poradzą sobie podobnie na nowych tudzież bardziej wymagających. Osoba, jaka rozpoczyna raptem ”znajomość” ze sportami zimowymi musi przejrzeć, gdzie najkorzystniej będzie pobierać instruktaż. Od tego doboru i stadium doświadczenia warunkuje się które buty narciarskie wypada nabyć.

Następna rzecz to naturalnie ekwipunek. Poza dobrymi butami narciarskimi, konieczny jest też kask. Zjazd po stoku to trudny sport, a na stoku jest w stanie zdarzyć się dużo. Najistotniejsze jest, ażeby zapewnić sobie zabezpieczenie. W dzisiejszych czasach znajdziemy wiele ciekawych ofert na kaski narciarskie. Dokonując go należy zwrócić uwagę na wymiar oraz sposób wykonania. Równie niezastąpione są gogle narciarskie. Światło słoneczne oraz biały stok umieją skutecznie ograniczyć widoczność. Na domiar tego śnieg odpryskuje spod nart przez co można grudką dostać w buzię. Bolesne byłoby, jeśliby podczas jazdy dotarł do oka.

Roztropnie też zadbać o bezpieczeństwo rąk. Rękawice narciarskie mają zabezpieczać je nie jedynie przed mrozem, lecz też ranami podczas upadku. Śnieg na górze częstokroć jest wyślizgany, a w konsekwencji niezwykle twardy. Po co prowokować złamanie. Kupując wyposażenie warto sięgnąć do pomocy profesjonalistów. Profesjonalny sklep narciarski wydaje się w opisywanym przedmiocie adekwatnym miejscem.

Masa osób uwielbia zimę, zaś jazda na nartach jest fenomenalnym wariantem na skorzystanie z jej uroków. Aktywność oraz niesamowite widoki, które można chłonąć ze stoku, zapewniają długotrwałe wspomnienia. A po za tym można odwiedzić atrakcyjne miejsca. Finalnie nie tylko w lato można wypoczywać.

3 Comments

 1. Instruktor

  Dzięki za ten wpis. Jako instruktor narciarstwa często słyszę pytania typu „po co mi rękawice”, „czy okulary przeciwsłoneczne nie wystarczą”. Dziwi mnie brak wyobraźni pewnych osób więc fajnie, że ktoś im to wyjaśnia przed wejściem na stok:)

  Reply
 2. Irek

  Chciałbym spróbować jazdy na nartach, ale mam wadę wzroku. Czy są gogle ze szkłami korekcyjnymi?

  Reply
  1. lukaszadminowanie (Post author)

   W przypadku wady wzroku wielu producentów oferuje gogle ze specjalną ramką na szkła korekcyjne. Wystarczy wpisać takie hasło w wyszukiwarkę i znaleźć sklep najbliższy miejscu zamieszkania. Będzie mógł Pan wtedy na miejscu dobrać odpowiedni model.

   Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *