Gra w podchody, a więc jak w aktywny sposób rozwinąć logiczne myślenie

Zapewne każdy z nas pamięta z czasów młodości grę w podchody. To wspaniały pomysł na zabawę na łonie natury i wspólne spędzenie czasu z rodziną. Co więcej, zabawa w podchody pobudza pomysłowość, zapewniając świetny trening kreatywnego myślenia.

Jak grać w podchody?

Podchody to zabawa znana starszym i młodszym. Jej zasady są proste. Uczestnicy dzielą się na dwie drużyny. Pierwsza ucieka, a zadaniem drugiej jest jej złapanie. Drużyna uciekająca zostawia ślady stanowiące wskazówkę dla rywali, jak również przeróżne zadania oraz zagadki. I właśnie tu zaczyna się najlepsza zabawa, wymagająca od uczestników wykazania się bystrością i pomysłowością.

Reguły gry w podchody nie mają sztywnego charakteru. Można je dowolnie zmieniać, w zależności od wieku i możliwości uczestników, jak również liczebności drużyn. Nie bez znaczenia jest też teren gry. W podchody można grać się praktycznie na każdym terenie, czy to na podwórku, czy na szkolnym dziedzińcu. Zdecydowanie jednak najwięcej frajdy gra ta dostarcza w otoczeniu przyrody.

Ruch na łonie natury

Gra w podchody to doskonała odmiana od spędzania czasu przed monitorem komputera. Zwłaszcza że coraz więcej dzieci od zabawy na świeżym powietrzu, bardziej preferuje tablet lub smartfon. Tymczasem gry takie jak podchody ułatwiają rozwój ruchowy, poprawiając jednocześnie sprawność fizyczną. Co więcej, zabawa na łonie natury pobudza dziecięcą ciekawość, równocześnie uwrażliwiając na piękno przyrody.

Ćwiczenie umysłu

Podchody to świetna zabawa, niosąca ze sobą wiele pożytku dla uczestników. Sprzyja rozwijaniu spostrzegawczości i wyzwala kreatywność. Tak samo grupa pierwsza, jak również goniąca, ma bowiem za zadanie wykazać się zaradnością. Gra uczy też logicznego rozumowania oraz reguł zdrowej rywalizacji.

Podchody nie wymagają specjalnych przygotowań. Można wykorzystać wszystko to, co ma się akurat w zasięgu ręki. Przydać może się kawałek sznurka, mazaki, papier, węgiel, a także zwykłe kijki, które można użyć do wykonania wskazówek dla drużyny przeciwnej. Gra stwarza okazję do uwolnienia zasobów kreatywności, a jednocześnie spędzenia wspólnych chwil. Nie zapominajmy też o fantastycznej przygodzie!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *