Ile potrzeba pieniędzy, aby zakupić sprzęt narciarski?

Narciarstwo to nie jest właściwie tani sposób na spędzenie wolnego czasu. Dobrej jakości wiązania, gogle oraz ubranie na stok mogą pochłonąć dużą gotówkę. Aby skompletować cały sprzęt nierzadko musimy wyłożyć od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Znamy jednak sposoby, żeby znacznie oszczędzić przy zakupie niezbędnych akcesoriów podczas przygód na stoku.

Gonić za modą

Wybierając narty, nie zapominajmy – najdroższe są modele , które korzystają z najnowszych technologii dostępnych na rynku i zbudowane z najmodniejszych materiałów. Pamiętajmy jednak, że większość nowych trendów to typowo reklamowy zabieg. W przeszłości zaistniało parę ważnych rewolucji. Żadna jednak nie miała miejsca w ostatnich sezonach. A alternatywie do nowego a także promowanego modelu w markowych sklepach, warto rozważyć typy nart z zeszłego roku. Zamiast w sklepie zakupu dokonajmy na aukcjach internetowych. Dodatkowo używane narty są kilka razy tańsze od nowszych odpowiedników.

Tanie nie oznacza, że dobrej jakości

niezamożnych obywateli na niedrogie produkty nie stać – to zdanie jest jak najbardziej uzasadnione. Serio, nie opłaca się kupować najtańszych produktów, które użyjemy góra przez jeden sezon. Akcesoria droższe są w stanie służyć przez lata. Są najczęściej wytrzymalsze a także zapewniają wyższy poziom wygody podczas korzystania ze stoku. Dodatkowo dobry jakościowo sprzęt szybko się nie starzeje oraz daje możliwość dalszej odsprzedaży.

Czym się kierować podczas zakupu?

Istotnym zagadnieniem w trakcie zakupu jest także okres w jakim się na zakupy zdecydujemy. Poza sezonem ceny sprzedawanych nart są znacznie tańsze. Dodatkowo można się natknąć na liczne promocje oraz wyprzedaże na witrynach przeprowadzających aukcje. Wyprzedaże trwają zazwyczaj między końcówką lutego, a pierwszymi dniami kwietnia. Warto więc zaopatrzyć się w narty po sezonie i bądźmy przygotowani zawczasu na następny sezon spędzony na stoku.

Ile kosztuje strój narciarski?

Także ubranie narciarskie nie należy do najtańszych. Jednak przymierzając się do zakupu z rozsądkiem, możliwe jest, by zaoszczędzić całkiem sporą kwotę. Przede wszystkim nie wybierajmy ekstrawaganckich oraz topowych firm sportowych. Warto zastanowić się nad tymi mniej znanymi, jednak nadal proponującymi nieskazitelną jakość produktu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *