Sport na wyjeździe – czyli kilka rad dla organizatorów

Kiedy ogromne przedsiębiorstwa planują kolonie sportowe dla młodzieży, są zobligowani trzymać się dużej ilości konkretnych restrykcji, jakie pomogą im w odpowiednim przebiegu całej wycieczki. Głównym kierunkiem, na jaki pada decyzja są przeważnie górskie szlaki, ponieważ oprócz wspierania tężyzny w danej dziedzinie sportu, dzieci są w stanie rozwijać swoją turystyczną pasję.

Żeby prawidłowo zaaranżować wyjazd pomocnych jest ogrom różnych rzeczy, a w czasach COVID-19 niezbędny jest także test na grypę i stosowne przygotowanie personelu w razie zachorowania któregoś z uczestników. Poza tym bardzo ważne jest wytypowanie odpowiedniego pensjonatu, w którym będzie sala do treningów i dostatecznie dużo pokoi. Ważną sprawą jest zorganizowanie przewozu. Większość korporacji transportowych powydawała obostrzenia w liczbie pasażerów, dlatego warto sprawdzić, czy kompletna ekipa wejdzie do jednego autokaru. Trzeba również przetestować, czy spedytor ma na pokładzie maseczki medyczne oraz dodatkowo rękawiczki nitrylowe bezpudrowe dla wszystkich uczestników.

Kiedy już kompletna ekipa będzie zebrana, a docelowe miejsce wycieczki będzie zapłacone, zostaje udać się w podróż. Po przybyciu gruntowne jest dobre zorientowanie lokalizacji i przedmiotów, które posiada sala gimnastyczna, a potem wymyślić rozgrywki, które rozwiną kompetencje maluchów. Jeśli proste gry np. w piłkę będą nudzić wychowanków powinno się je uatrakcyjnić na wiele sposobów. Począwszy od powiązania kończyn, a kończąc na bitwie, w której pociechy będą mieć ubrany ochronny kombinezon. Jeśli ta utrudnienia będą zbyt banalne, można obmyślić mocniej ekstremalne rozrywki. Tutaj doskonałym będzie rugby, podczas którego zawodnicy będą ubrani w kombinezon typ 5-6. Tym sposobem chociażby w największym stopniu wytrwali zmęczą się, a co za tym idzie będą uformowani do najrozmaitszych sportów.

Na koniec powinno się wspominać, że takowe wyjazdy służą przede wszystkim polepszaniu kwalifikacji dzieciaków, dzięki niemu umacniają one swoje ciała i chęci do kontynuacji aktywności w kolejnej części życia. Wpłynie to na ich rozwój, oraz zdrowy tryb funkcjonowania.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *