Początki z surwiwalem – czyli sport dla odważnych

W obecnym świecie pobyt w zagajniku wiąże się z koniecznością zorganizowania konkretnego wyposażenia pozwalającego na spędzenie niezapomnianych chwil na łonie natury. Biwaki skautowe są doskonałym rozwiązaniem, aby próbować własnych umiejętności w tym temacie. Dzięki edukacyjnej podstawie, uczestnicy mogą nauczyć się jak rozporządzać racje żywnościowe, a ponadto jak posługiwać się finką, lub latarką taktyczną. Przybliżymy w kilku słowach jak przebiega harmonogram doby na na wyjeździe.

Najkorzystniej rozpocząć od rozstawienia biwaku najlepiej mając na dłoniach rękawice taktyczne, które ochronią przy porozcinaniu się, kolejnym epizodem jest umiejscowienie latarki led lenser bowiem umożliwia ona prawidłowo rozjaśnić obszar jurty. Następną interesującą przyjemnością jest sporządzenie grupowego jedzenia. Każdy przygotowuje samemu własne racje żywnościowe, idealnym sposobem do ich rozłożenia jest finka, powinno się poza tym wspomnieć o zabezpieczeniu rąk. Kucharz wymyśla kartę dań dobę przed, dzięki temu każdy ma prawo sprawdzić co interesującego pojawi się do ugotowania następnego dnia. Gotując dania należy pomyśleć o dostatecznym źródle światła, dlatego niezbędna będzie latarka taktyczna, w momencie zawieruszenia urządzenia drużynowy z przyjemnością odda nam własną.Po posiłku czas na zebranie patyków na wieczorne ognisko. Rękawice taktyczne świetnie przydadzą się do podnoszenia ostrych konarów, a jeżeli któryś pień spowoduje kłopot, można go przyciąć przy użyciu finki. Ugotowane racje żywnościowe na samodzielnie zgromadzonym chruście będą rozpływały się w ustach, przy obecności bębenków i cieple ognia.

Po smacznej biesiadzie czas na wieczorne gry terenowe – to znaczy – bieganie dla najlepszych. Nie odbyłyby się się one, bez udziału latarki led lenser, która pomoże wychwycić bardzo zakamuflowane poszlaki. Podczas takiej zabawy najważniejsza jest zgrana drużyna, również sprawne myślenie i sokoli wzrok. Jeżeli ktoś wpadnie w krzaki niezbędna jest ingerencja kolegi z finką i latarką taktyczną, by pomóc się uwolnić. Po znalezieniu przeciwnej załogi ćwiczenia dobiegają końca. Tak ciekawy dzień można uczcić spokojnym snem i przyszykować się na następne warte zapamiętania dni w otoczeniu natury.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *