Gdy ginie sportowiec… Jak zorganizować mu wyjątkowy pogrzeb?

To niezwykle tragiczne, gdy ludzie odchodzą, ale nawet w tak rozpaczliwych momentach, jak zgon osoby bliskiej, wolno doszukać się wyczekiwanego światła, które da nam nadzieję. Niekiedy tłumaczymy sobie, iż śmierć może wydawać się tak tragiczna, jeżeli osoba zmarła odeszła robiąc to, co miłuje. Bez znaczenia, czy jest to sport, zamiłowanie lub profesja.

Jeżeli spojrzymy na jednoroczne zestawienia śmierci, dosyć znaczny odsetek przynależy do wypadków drogowych. Pośród tych wypadków dominują motocykliści. Nie można być zaskoczonym z uwagi na taki stan rzeczy – pojazdy jednośladowe nie posiadają wielu z zabezpieczeń, które zabezpieczają kierowcę samochodu, takie jak pasy bezpieczeństwa lub poduszka powietrzna, nie napomykając już o kurczowej różnicy w ciężarze. Duża śmiertelność na krajowych drogach to nie dowcipy, ale często okazuje się, iż w poprzednich latach w żadnym razie nie dostrzeżono szczególnego spadku ilości motocyklistów. Fenomen ten kojarzy się w głównej mierze z faktem, iż motoryzacja stanowi dla wielu ludzi manię, a nawet styl codziennego istnienia, z którego nie chcą zrezygnować.

Jak wygląda pochówek zapalonego hobbysty?

Kiedy pasja określa znaczną część istnienia osoby zmarłej, wolno się spodziewać, iż organizacja pogrzebu także obejmie w sobie pewne detale tego hobby. Dla co niektórych może się to wydać dosyć ekscentryczne, ale organizacja stypy wielokrotnie przewiduje dobre działania, które nawiązują do życia umarłego. Najczęstsze są takie usługi pogrzebowe, jak chociażby defilada motocyklowa, która ma za zadanie uhonorować pamięć osoby, która zginęła w wypadku.

Pogrzeb jest zawsze smutny, ale można im uczcić pamięć zmarłego

Jak umożliwić urozmaicony pochówek?

Z racji, iż przeprowadzanie pogrzebu w sposób niesztampowy może okazać się pewnym zdziwieniem, warto uprzedzić osoby, które mają zamiar wziąć udział w ceremonii. Jeżeli pogrzeb ma zawierać pewnego typu transport ciała zmarłego, poprawnym pomysłem są kremacje – w ten sposób zwłoki wolno przenosić o wiele prościej. Warto posiadać na wzmiance, że organizacja pogrzebu to niezmiernie istotny element pochówku, w następstwie tego powinno się powierzyć go doświadczonej i renomowanej firmie funeralnej, dla której powszedniością jest nie jedynie sam pochówek i przygotowanie, lecz i inne związane z tym tematem usługi, jak chociażby ekshumacja zwłok.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *